خدمات

09030495239

info@parivarbeauty.com

×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: /home/parivar/domains/parivarbeauty.com/public_html/images/barber/nava
JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: /home/parivar/domains/parivarbeauty.com/public_html/images/barber/bhar

آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن چیست؟

احتمالا شما هم خانم‌هايي را ديده‌اید كه هميشه آراسته و آرايش كرده در همه‌جا حضور پيدا مي‌كنند و شايد از خود پرسيده‌ايد چگونه ممكن است يك خانم در آخر شب ظاهري مثل اول روز داشته باشد.

مجله سیب سبز - محيا شاه محمدي: احتمالا شما هم خانم‌هايي را ديده‌اید كه هميشه آراسته و آرايش كرده در همه‌جا حضور پيدا مي‌كنند و شايد از خود پرسيده‌ايد چگونه ممكن است يك خانم در آخر شب ظاهري مثل اول روز داشته باشد.

اگر شما هم كمي كنجكاو بوده، در اينستاگرام و ساير شبكه‌هاي مجازي فعال باشيد يا تراكت‌هاي تبليغاتي آرايشگرها به دست‌تان رسيده باشد، حتما تبليغات مربوط به آرايش دائم را ديده‌ايد. بله، آرايش دائم يا ميكروپيگمنتيشن! فرآيندي كه طي آن رنگ‌ها به صورت طبيعي روي صورت شما مي‌نشيند و شما را تبديل به فردي مي‌كند كه 24 ساعته آراسته‌اید و از هرگونه مواد آرايشي بي‌نياز هستيد.

روش ميكروپيگمنتيشن چیست؟

انجام ميكروپيگمنتيشن به سختي تلفظش نيست؛ روشي است مبتني بر اصول علمي و پزشكي با استفاده از دستگاه‌هاي استاندارد و وسايل يك بار مصرف استريل كه به كاربر (پيگمنتر) اين امكان را مي‌دهد كه بنا به تقاضاي مشتري، نسبت به ارائه يك آرايش دائمي ايمن اقدام كند؛ اين كار فرآيند كاشت رنگدانه‌هاي زيست سازگار در عمق مشخصي از لايه پوست، با حداقل آسيب به بافت پوستي است. اين تكنيك علاوه بر كاربردهاي زيبايي در حوزه پزشكي نيز كاربرد وسيعي دارد.


برخلاف تاتو كه براي نقاشي كردن روي بدن استفاده مي‌شود، ميكروپيگمنتيشن براي بازسازي طبيعي، متعادل‌سازي و جلوه بخشيدن به چهره استفاده مي‌شود كه درنتيجه زيبايي بيشتر چهره در طولاني مدت را به ارمغان مي‌آورد. با اين اوصاف انجام چنين كاري آن هم به عنوان آرايش دائم عاقلانه است يا نه؟ آن‌طور كه پيگمنتر يك مركز زيبايي در منطقه سعات‌آباد تهران مي‌گويد، اين كار نسبت به تاتويي كه به صورت سنتي انجام مي‌شود، درد و خونريزي كمتري دارد و ماندگارتر است. آسيب كمتري به پوست وارد مي‌كند و با تکرار ترمیم چند سال یک بار رنگ آن به قرمزي يا سبزي نمي‌زند.

از ميكروپيگمنتيشن در حوزه آرايش چه استفاده‌هايي مي‌شود؟

بهبود ظاهر پلك‌ها، اضافه كردن يا جايگزين كردن ابروها، بهبود خط لب، خط چشم دائمي، تقويت مژه براي مژه‌هاي كم پشت، قرينه‌سازي ابروها، لك‌هاي ماه گرفتگي، ناهنجاري‌هاي مويرگي خوش‌خيم، مخفي كردن قسمت‌هاي بي‌مو در بيماران داراي جاي زخم روي فرق سر، بازسازي هاله سينه و آرايش چشم براي افرادي كه به مواد آرايشي آلرژي دارند از مواردي است كه مي‌توان از ميكروپيگمنتيشن كمك گرفت. در حوزه آرايش دائم براي موارد زير می‌توان از این روش استفاده کرد:

• طراحي و قرينه‌سازي ابرو با تكنيك‌هاي مختلف به عنوان مثال هاشور ابرو، سايه ابرو و ...

• خط چشم دائم پلك بالا يا خط مژه دائم پلك بالا، خط چشم پلك پايين، سايه چشم پلك بالا و پايين كه در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم يا هاشور مژه هم گفته مي‌شود.

• ميكروپيگمنتيشن رژلب و خط لب يا دراصطلاح هاشور رژلب جهت قرينه‌سازي لب يا حجيم‌سازي لب. گاهي از آن براي از بين بردن سفيدي بيش از حد لب‌ها هم استفاده مي‌شود. با این روش مي‌توان سياهي دور لب‌هاي افراد را نيز از بين برد.

• كاربرد ديگر از بين بردن

جاي بخيه، از بين بردن لك‌ها يا اسكارهاي پوستي است. درواقع با این روش مي‌توانيم دقيقا رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هايي از پوست كه از نظر رنگ ناهمگون است كار كنيم، به عنوان مثال برای از بين بردن ماه گرفتگي.

ميكروپيگمنتيشن چه فرقي با تاتو دارد؟

ميكروپيگمنتيشن روشي تقريبا مشابه تاتو به شكل سنتي دارد، با اين تفاوت كه در اين روش، رنگ مانند دانه‌هاي مو و در جهت رويش موهاي ابرو روي پوست مي‌نشيند و تفاوت آن با تاتوهاي قديمي اين است كه ديگر يك كادر پررنگ و ناجور وجود ندارد، فقط تارهايی مانند مو با سوزن نازكي داخل ابرو كشيده مي‌شوند كه خيلي هم پررنگ و مشخص نيستند بلكه رنگي طبيعي دارند. تفاوت پيگمنت با تاتو در روش اجراي آن، همچنين بدون درد و خونريزي بودن آن است كه درنتيجه التهاب كمتري در افراد ايجاد مي‌كند.

در گذشته فردي كه تاتو انجام مي‌داد ممكن بود تا مدت‌ها از فعاليت‌هاي روزانه خود دور شود يا نتواند در اجتماع ظاهر شود ولي در اين روش، بسته به نوع پوست و ويژگي‌هاي بدن افراد، التهاب و زخم بسيار كم است. در پيگمنت به دليل استفاده از كارتريج‌هاي يكبار مصرف و رنگ‌هاي تست شده، ايمني و بهداشت كار بسيار بالا و خطر انتقال بيماري بسيار كم است. باتوجه به ظريف بودن سوزن‌هاي اين دستگاه، درد حاصل از اين كار به‌شدت كاهش يافته است و مي‌توان به جرات، كلمه پيگمنت بدون درد را به كار برد.

هاشور ابرو

از آن جایی که ابرو در زیبایی  تاثیر به سزایی دارد و فرم آن نیز به چشم ها شکل می دهد کم پشت یا خالی بودن آن ها می تواند زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. هاشور ابرو متدی است که می تواند زیبایی ابروها را به چهره بازگرداند. طراحی خطوط بسیار ظریف و کوتاه، به صورت کاملاً طبیعی و مویی مطابق با رویش مو های ابرو هاشور ابرو می گویند. این عمل زیبایی به دلیل طبیعی بودن روش مناسبی جهت قرینه سازی، ازبین بردن عیوب و موهای پراکنده ابرو می باشد. هاشور ابرو تکنیکی است که با دستگاه های جدید میکروپیگمنتیش به صورت زیباتر و طبیعی تر انجام می شود.


كجا برويم؟

براي انجام ميكرو‌پيگمنتيشن بايد به مراكز آرايشي مجاز كه هم دوره‌هاي آموزشي لازم را گذرانده‌اند و هم دستگاه‌هاي پيشرفته دارند، مراجعه كنيد. احتمالا پيامك اين مراكز يا آگهي آنها را در صفحات اينترنت و جاهاي ديگر مشاهده كرده‌ايد. فقط به خاطر داشته باشيد كه ميكروپيگمنتيشن را به شرط سلامت و ايمني انجام دهيد و براي زيباتر شدن تن به هر كاري ندهيد. حتما از پيگمنتر خود بخواهيد گواهي آموزشي خود را به شما نشان دهد و از مجاز بودن رنگ و دستگاهی که استفاده می‌کند و گواهي وزارت بهداشت او مطمئن شويد.

 


پزشكان چه مي‌گويند؟

همان‌طور كه گفتيم ميكروپيگمنتيشن در حوزه پزشكي كاربرد فراواني دارد اما كاربرد آن به شكل گسترده و به عنوان يك فرآيند زيبايي موضوعي است كه بايد به آن توجه كرد.  امروزه در کاربرد های پزشکی  از اصطلاح ميكروپيگمنتيشن يا درماتوگرافي به جاي عنوان تاتو استفاده مي‌شود.از این روش برای درمان ضايعات پوستي، اسكارها، سوختگي، ترميم ابرو، علامت‌گذاري در آندوسكوپي‌ها، ميكروپيگمنتيشن قرنيه، درمان ضايعات پوستي با منشاء ويروسي و. . . بهره می برند.در كشورهاي پيشرفته، پزشكان متخصص پوست و جراحان پلاستيك به عنوان آخرين مرحله درمان از آن استفاده مي‌كنند، به‌طور مثال پس از جراحي پلاستيك جهت درمان لب شكري؛رنگ سرخ لب و رنگ پوست با هم آميخته می‌شوند زیرا هنوز لب فرم و شكل طبيعي خود را به دست نياورده و تنها راه باز گرداندن رنگ طبيعي از طريق ميكروپيگمنتيشن است. 

دكتر رويا معصومي‌راد، متخصص پوست، مو و زيبايي در مورد انجام ميكروپيگمنتيشن به‌عنوان آرايش دائم مي‌گويد: در اين روش، پيگمنت يا رنگدانه پوست تخريب نمي‌شود، خطر ابتلا به بيماري كمتر است و تا 50درصد موارد آسيب‌رساني كمتري نسبت به تاتوي سنتي دارد اما توجه داشته باشيد كه در حالت كلي پزشكان اين‌گونه فعاليت‌ها را توصيه نمي‌كنند.

مي‌خواهم زيبا بمانم!

همانطور كه خودتان هم مي‌دانيد زيبا شدن به اين شيوه خالي از درد و نگراني نيست. پوست يكي از حساس‌ترين عضوهاي بدن است كه به صورت عادي هم مراقبت‌هاي خاص خود را مي‌طلبد و اگر قصد انجام ميكروپيگمنتيشن را داريد، بايد توصيه پزشكان را جدي بگيريد:

دستگاه‌ها، رنگ‌ها و ملزومات مصرفي مورد استفاده بايد براساس اصول پزشكي تهيه و توليد شده باشند، در غير اين صورت استفاده از وسايل غيراستاندارد مي‌تواند عوارض جبران‌ناپذيري براي آرايشگر و مشتري به همراه داشته باشد. پيگمنتر بايد دوره‌هاي آموزشي ميكروپيگمنتيشن، تكنيك‌هاي انجام كار، اصول زيبايي شناختي و طراحي چهره را گذرانده باشد؛ در غير اين صورت به دليل دائمي بودن آرايش ممكن است خواست مشتري تامين نشود و باعث ايجاد بحران‌هاي روحي و رواني در فرد شود. 

 

 تغییر رنگ مو یکی از ساده ترین راه های افزایش جذابیت می باشد. انتخاب صحیح رنگ مو می تواند چهره را جوان تر و زیباتر نشان دهد. در این قسمت هنرمندان پری وار خدمات رنگ مو، ریشه گیری، انواع لایت، انواع مش و پاک کردن رنگ غالب مو را با برترین برند ها و به زیبا ترین حالت انجام می دهند.

رنگ مو

یکی از راهکارهای ایجاد تنوع و زیبایی در چهره بانوان رنگ موی آن ها می باشد. این که چه رنگ مویی بیشتر به چهره هر فرد جذابیت می بخشد بستگی به اندام صورت، رنگ پوست، رنگ چشم و کوتاهی و بلندی مو دارد. از جمله ویژگی های یک رنگ موی با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 پایداری، نرمی در مو ، سازگاری با پوست ، ایجاد شفافیت و درخشندگی، قابلیت پوشانندگی کامل و ایجاد رنگ موی طبیعی.

استفاده از رنگ موی مرغوب و واریاسیون از خشکی ، کدری و قرمزی مو جلوگیری می کند.

 

 

میکاپ حرفه ای، گریم تخصصی، آرایش عروس ، رفع عیوب صورت و متعادل کردن چهره با بهترین مواد و با کیفیت ترین برندها از فعالیت های  چشم گیر و منحصر به فرد این بخش از مجموعه زیبایی پری وار می باشد.

 گریم
گریم به معنی استفاده از تکنیک سایه و روشن و ابزار زیبایی برای اصلاح چهره فرد است. در گریم شخصیت پردازی و زیبا سازی به طور نامحسوسی انجام می شود. گریم همیشه اغراق آمیز یا در راستای تغییر چهره نیست و خانم ها با رعایت کامل حجاب و می توانند خود را گریم کرده و بدون جلب توجه خاصی، روز خود را سپری کنند. گریم برخلاف آرایش بدون رنگ است و فقط با سایه روشن اقدام به متعادل سازی می کند.

 در این بخش هنرمندان پری وار شینیون های حرفه ای، تخصصی و ژورنالی همچنین براشینگ ،اتوکشی و بافت مو  را با به روز ترین سبک ها و بهترین مواد انجام می دهند.

داشتن موی براق و خوش حالت زیبایی فوق العاده ای را به شخص می بخشد. در این قسمت  صافی دائم( به روش ژاپنی)، کراتینه، ریباندینگ و فر موی دائم به صورت تضمینی  و با مجرب ترین متخصصان مو انجام می شود.

بوتاکس و کراتین

با تغییرات فصل، مو در معرض آب و هوا های مختلف قرار می گیرد که سلامت و درخشش آن را تحت تاثیر قرار می دهد. در چنین مواردی متخصصان زیبایی، درمان هایی برای داشتن موهای سالم و براق ارایه می کنند. بوتاکس مو و کراتین دو درمان مختلف مو هستند که نسبت به سایر روش ها همه گیرترند. این روش ها موهای مجعد را صاف می کنند که علاوه بر داشتن مویی سالم، زمان فرم دهی به آن را به طور قابل توجهی کاهش می دهند

در این قسمت ماساژ درمانی، لاغری و ریلکسیشن به روش های: روسی، تایلندی، اسپرت، سنگ داغ و سوئدی انجام می شود. رفع کوفتگی،خستگی و اسپاسم، افزایش گردش خون و شادابی پوست خود را با ماسورهای متخصص و روغن های درمانی  ما تجربه کنید

اپیلاسیون یکی از روش های موثر در کاهش رشد موهای زائد است. در این بخش اپیلاسیون به دو روش موم سرد و گرم با به روزترین تکنیک ها همراه با پک اختصاصی هر مشتری در محیطی کاملا بهداشتی انجام می شود .

 اصلاح صورت یکی از مهم ترین راهکارهای زیبایی محسوب می شود. در این بخش از مجموعه جهت اصلاح صورت از وکس و روش ساده( اصلاح با بند) مناسب تمامی پوست ها و روش اصلاح خیس مناسب صورت های خشک، حساس و جوش دار استفاده می شود.

اصلاح خیس:
یکی از روش های رفع موهای زاید صورت، استفاده از روش اصلاح خیس است. این اصلاح به روش متداول بند انداختن، همراه  با بخار گرم انجام می گیرد.  اصلاح صورت با این روش در محیط بهداشتی و استفاده از وسایل استریل می تواند موهای صورت را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. به دلیل استفاده از بخار آب، اصلاح صورت بدون درد انجام شده و به پاکسازی پوست کمک شایانی می کند. استفاده از اسکراپ و ژل های مخصوص پس از اصلاح با بخار، مانع به وجود آمدن جوش در سطح پوست و همچنین سم زدایی و چربی زدایی آن می گردد.

 

ابروها یکی از عناصر اصلی زیبایی چهره به شمار می رود. زیبا ساختن ابروها می تواند تغییر شگفت انگیزی در ظاهر فرد ایجاد کند، از این رو هنرمندان این مجموعه با استفاده از وسایل کاملا بهداشتی و استریل ابروها را به صورت تخصصی و ترمیمی اصلاح می کنند.

 

 

مژه یکی از چشم گیر ترین گزینه های زیباییصورت به حساب می آید. داشتن مژه های بلند و مشکی زیبایی چهره را دو چندان می کند. در این قسمت کاشت، لیفت و لمینت مژه با بهترین کیفیت و برترین برندهای آرایشی انجام می گیرد.

از دیگر خدمات این بخش تخصصی می توان به پیرسینگ بدن نیز اشاره کرد.

serv/moje{/gallery}                                                                                                                                                                                                                                                      لیفت و لمینت مژه

لیفت و لمینت مژه یکی از جدیدترین متدهای آرایشی است که به فرد اجازه می دهد علاوه بر داشتن مژه هایی سالم وزیبا ظاهر طبیعی آن را نیز حفظ کند.لیفت و لمینت اغلب برای مژه های بی حالت و ضعیف توصیه می گردد. استفاده از مواد با کیفیت سبب رشد و تقویت مژه ها می شود. این متد زیبایی به مژه فرم بخشیده و به مشکی و ضخیم شدن تارهای آن کمک می کند. این عمل زیبایی بر روی مژه های طبیعی انسان انجام می شود و ماندگاری بالایی دارد.

Template Design:Dima Group